Jezioro Graniczne

Jezioro znajduje się zaledwie 150m od osiedla

Powierzchnia jeziora liczy około 31 ha (310.000 m.kw.), a jego długość to 1200m. Maksymalna głębokość jeziora Granicznego wynosi 7 m.

Ścieżka dydaktyczno - spacerowa

Wokół jeziora wyznaczona jest ścieżka dydaktyczno — spacerowa, na trasie której umieszczona jest liczna infrastruktura turystyczna. ŚcieŻka jest idealna na piesze wyprawy i dłuższe spacery. Świetnie nadaje się również do uprawiana Nordic Walkingu. Długość trasy wynosi około 2500m.

Rekreacja i plażowanie 

W sąsiedztwie osady znajdują się dwie kameralne plaża. Jedna położona na półwyspie daje fantastyczne wrażenia z plażowania. Na drugiej plaży nasi Goście znajdą ukojenie od wysokich temperatur, a wieczorkiem - również miejsce pod ognisko. Amatorów pomostów zapraszamy na plażę gminną położoną po drugiej stronie jeziora. Do plaży gminnej dotrzemy oczywiście ścieżką dydaktyczno - spacerową. 

 

Nad jeziorem znajduje się również wypożyczalnia sprzętu pływającego (kajaki i rowery wodne). Kontakt: Pietrzak Krzysztof  tel. 506 075 020  

Wędkowanie

Przy brzegach odnajdziemy 10 komfortowych miejsc do wędkowania. Więcej na temat wędkowania znajdziesz w zakładce Wędkowanie